Aktuality

Zprávičky ze školy v přírodě

Neděle  8. 6.

Tak jsme v pořádku dorazili do penzionu. Je na krásném místě v krásném prostředí, ubytování prima a vaří jako od maminky. Asi budou nějaká kilečka navíc :o))
Obhlédli jsme okoli, zahráli si číslovanou v lese a pustili se do evropského desetiboje. První alpská disciplína - skoky na lyžích.  VEčer jsme nasedli do vlakového lůžkového kupé a cestujeme směr Švýcarsko.  Cesta byl rušná, únavná, často nás navštěvovali a kontrolovali průvodčí, takže nám celkem dlouho trvalo, než jsme v kupé usnuli.
 

Pondělí 9. 6.

DOPOLEDNE

Dorazili jsme do švýcarské Ženevy. Je tu opravdu krásně. Druhá disciplína evrospkého desetiboje - super obří slalom. Poslali jsme si pár milionů do švýcarské banky, čas si kontrolujeme pravými švýcarskými hodinkami a pokračujeme dál do maďarské Budapešti. Někteří z nás ochutnali ostrou chuť maďarského guláše a po výborném obědě vyrážíme do termálních pramenů.

ODPOLEDNE

 Po výtečném obědě a poledním odpočinku jsme vyrazili na obhlídku pramenů. Cestou jsme jich našli hned několik a u největšího jsme se zchladili a osvěžili. Bylo to opravdu super.  Poté jsme cestovali směrem na východ přes Rumunsko, kde jsme se v Transylvánii setkali s hrabětem Drákulou, až do Ruska.  Nejprve jsme to vzali přes ruské Sochi a pak rovnou přímo na Rudé náměstí do Moskvy.  V zimní sportovní hale jsme si zkusili krasobruslařské kousky a po obhlídce Chrámu Vasila Blaženého jsme se naučili napsat azbukou své jméno a  vyrobili pravý ruský suvenýr - matrjošky. Večer znaveni upadáme opět do lehátkových kupé a cestujeme na sever.

Úterý 10. 6. 

DOPOLEDNE

Naší první zastávkou v severních zemích je Dánsko. Soška malé mořské víly nám připomněla Andersenovy pohádky a naše další zastávka je LEGOLAND. Z Dánska míříme na Skandinávský poloostrov a to přímo do Švédska. Zaplaťpánbůh nám přeje počasí a je tu opravdu krásně. Ve Stockholmu jsme si zahráli hokej a už se těšíme do země tisíce jezer - Finska.

(omlouvám se, ale wifi připojení je jen v jídelním kupé a nějak není čas sednout si a napsat z cest. Zbytek tedy píši již z domova).

Fiínsko je opravdu nádherná země, téměř celé dopoledne jsme se pařili ve Finské sauně a do Helsinek jsme se zajeli podívat na mistrovství světa ve hře na imaginární kytaru - byl to opravdu zážitek.  V Norsku jsme se přihlásili na biatlonové závody a někteří z nás byli tak dobří, že by mohli konkurovat možná i slavnému Olovi Bjørndalenovi.

Středa 11. 6.

DOPOLEDNE

Ráno jsme přes fjordy vystoupili na Skandinávské pohoří a namířili si to rovnou do Irska. Cesta byla dlouhá a tak jsme si ji zpříjemnili zastávkou ve Skotsku, kde naše dívky ohodnotily krásu mužských nohou. V Anglii jsme zhlédli představení divadelních souborů v rodném jazyce, na programu byla pohádka od H. Ch. Andersena - Císařovy nové šaty. Na představení W. Shakespeara již bylo vyprodáno. Volné chvíli jsme si zpestřili kroketem.

ODPOLEDNE

Odpoledne jsme se již těšili do Belgie. Nechali jsme se zlákat reklamou na pravé belgické pralinky a podívali se na pověstné Atomium. Ve Francií jsme si zahráli petanque a zavítali do Louvru. Podívali jsme se na tajemný obraz Mony Lisy a protože obraz byl velmi dobře střežený, pokusili jsme se udělat si kopii obrazu jiného velmi známého mistra. Některým z nás se to celkem povedlo :o)

Večer nás navštívil francouzský chansonier a tak jsme si s ním zazpívali a pojedli croissanty, které jsme si opekli na ohni  (pravé české vuřty).  Do lůžkového kupé jsme ulehali celkem pozdě, ale cesta do Španělska není daleká.

Čtvrtek 12. 6.

DOPOLEDNE

Španělsko nás opět přivítalo nádherným počasím. Na fotbalovém stadionu v Barceloně jsme si zahráli fotbal a namířili jsme si to rovnou do Řecka. Zopakovali jsme si řeckou mytologii a naučili se řeckou abecedu.

ODPOLEDNE

Naší další zastávkou bylo Chorvatsko, kde jsme si zahráli házenou a už jsme se moc těšili na Itálii.  Ochutnali jsme italské špagety a zahráli si na Leonarda da Vinciho. Před pravou italskou večeří jsme navštívili závodní okruh, kde právě probíhal závod MOTO GP.
Večer jsme se podívali na Benátský karneval a naposledy usedli do kupé, abychom zamířili směrem k domovu.

Pátek 13. 6.

A je tu konec našeho cestování. Podařilo se nám při svých cestách získat nějaké indicie a proto jsme se vydali hledat poklad, o jehož nalezení nás požádal Sir Sherlock Holmes.  Společnými silami se to jedné skupině podařilo a tak jsme mohli vyrazit k domovu.

Cestování bylo moc prima, objevili jsme spoustu krásných míst, zažili jsme neuvěřitelná dobrodružství a z cest si přivezli i nějaké suvenýry.

Pár fotografií ve fotogalerii