Projekty

Celoroční projekt - ŠKOLNÍ ROK S TRADICEMI A ZVYKY

Během školního roku si připomeneme různé tradice a zvyky, které jsou již mnohdy zapomenuty  (viz  třídní celoroční projekt)

 

Na dvoře Rudolfa II.

Ve čtvrtek 12. 9. 2013 jsme se díky projektu podívali na dobu za vlády Rudolfa II., nahlédli jsme do alchymistické dílny a zkusili si i vvytvořit vlastní drahokam (více ve fotogalerii).

 

Jan Amos Komenský

Ve středu 9. října jsme se ve skupinách pokoušeli dozvědět něco o životě významného českého pedagoga J.A. Komenského. Skupiny zapisovaly a lepily důležité informace na plakát a jejich úkolem pak také bylo život a dílo J.A.K. odprezentovat.

 

Projekt KROKUS

Naše třída se zapojila do cesvětového projektu.  S dětmi jsme vysadili cibulky žlutých krokusů. Cibulky symbolizují jeden a půl milionu židovských dětí a tisíce ostatních dětí, které byly během holocaustu zavražděny. Žlutá barva a šest okvětních lístků symbolizují žlutou Davidovu hvězdu, kterou museli Židé během druhé světové války nosit. Když na začátku jara krokusy vykvetou, vzpomeneme si na děti, které zahynuly.

Cibulky jsme vysadili do truhlíků před školou a pravidelně se budeme o truhlíky starat a sledovat, kdy nám cibulky vykvetou. V plánu máme také díky projektu navštivit v lednu židovskou synagogu, kde bychom se více dozvěděli o židovském náboženství - tradicích, zvycích, svátcích, jídle apod.